Часострічка
Світові війни
До розділуУ Першій світовій — яку її учасники називали просто Великою війною — узяли участь понад 30 держав, розділених на два блоки: Антанту, до якої, зокрема, належала Російська імперія, і Четвертний союз, до складу якого входила Австро-Угорська імперія. Відповідно, українці воювали у військах обох держав.
У Першій світовій — яку її учасники називали просто Великою війною — узяли участь понад 30 держав, розділених на два блоки: Антанту, до якої, зокрема, належала Російська імперія, і Четвертний союз, до складу якого входила Австро-Угорська імперія. Відповідно, українці воювали у військах обох держав.
У Львові виникла міжпартійна Головна українська рада (ГУР), за ініціативи якої у складі австро-угорської армії створено легіон Українських січових стрільців (УСС). Окрім створення національного війська, Рада ставила собі за мету ще й формування спільного загального напряму української політики.
Революція — яка за юліанським календарем відбулася в лютому, тому й отримала таку назву, — розпочалася з голодних бунтів, а завершилася розпадом Російської імперії. Унаслідок цих подій Ніколай ІІ зрікся престолу, а державу очолив Тимчасовий уряд, який мав плани водночас і демократизувати її, і зберегти всі колонізовані нею території.
Щойно в Україні було ліквідовано імперську адміністрацію, тут виникли три центри влади: комісаріати, призначені Тимчасовим урядом; робітничі ради, керувати якими намагалися більшовики; і національна Центральна Рада (ЦР), яка висунула гасло автономії України. Невдовзі ЦР встановила контроль над усіма українськими губерніями.