
Розвиток кириличного друкарства тісно пов’язаний з іменем Івана Федоровича, а з дванадцяти відомих його друкарських праць сім побачили світ в Україні — у Львові й Острозі.
1572 року Іван Федорович прибув до Львова й організував друкарню, в якій на замовлення православних братчиків міста від лютого 1572 року до лютого 1573 року видрукував «Апостол», який донедавна вважали першою надрукованою в Україні книжкою.
Видання містить традиційний церковнослов’янський виклад «Діянь і послань апостольських» у варіанті, вперше надрукованому 1564 року в московській друкарні Івана Федоровича й Петра Мстиславця. Утім, львівський «Апостол» трохи відрізняється: наприкінці замість офіційної післямови в ньому подана «Повість откуду начася и како совершися друкарня сія». Ці автобіографічні матеріали Федорович дібрав, аби підвищити соціальний престиж друкарства, розкрити його значення для суспільства і популяризувати видавничу діяльність, котра була на той час незвичним явищем.
Друкар пише, що в Москві йому з колегою довелося зазнати переслідувань, і підкреслює, що у Львові йому надали підтримку й захист. Першодрукар наголошує, що ним керує не прагнення збагачення, а можливість сіяти «духовні зерна». Він виправив деякі помилки попереднього видання, наблизив текст до правописного варіанту, який був у вжитку в Україні.
Художнє оформлення львівського «Апостола» також урізноманітнилося. На початку вміщено герб литовського гетьмана Григорія Ходкевича в ренесансній рамці, на звороті титульного аркуша зображено апостола Луку. На звороті останнього аркуша — друкарська марка Івана Федоровича: картуші, обрамлені ренесансним орнаментом з гербом Львова і особистим знаком друкаря. Загалом відомо про понад 90 примірників львівського «Апостола».
У 1574 році Іван Федорович надрукував у Львові ще одну книжку — перший у східнослов’янських народів «Буквар», який став зразком для пізніших посібників початкового навчання не тільки в Україні, а й у всій Східній Європі.